?Skuteczna budowa masy mięśniowej dla mężczyzn??
?Na co powinniśmy zwracać uwagę podczas budowy estetycznej sylwetki??

Okej, a więc w ostatnim poście udało mi się po krótce opisać najczęstsze błędy wśród redukcji tkanki tłuszczowej u kobiet✅, więc przyszedł czas i na Was (nas), Panowie.? Bądźmy ze sobą szczerzy, kto z nas nie chciałby, podobać się płci pięknej na plaży, lub po prostu czuć się dobrze w swoim ciele? Podejrzewam, że nie ma takich osobników? I to bardzo dobrze! Oczywiście profitów płynących ze zdrowego stylu życia jest dużo więcej. Myślę też że bardzo szybko odkryjecie, że powodzenie u kobiet to tak naprawdę tylko wierzchołek góry lodowej?, tego co możemy zyskać! Zmotywowani? Super!? Przejdźmy więc teraz do meritum!

Szczerze mówiąc ten temat, jest mi o wiele bliższy. Sam swoją przygodę rozpoczynałem jako bardzo szczupły chłopak – 65 kg wagi przy 190 cm wzrostu – dokładnie pamiętam te liczby. Myślę że teraz ważąc 100 kg po blisko 4 latach zdobywania doświadczenia, mam autorytet do dzielenia się z wami informacjami, które chętnie bym wykorzystał kilka lat temu gdy zaczynałem ćwiczyć.

1. Nadwyżka kaloryczna❗️ Niestety Panowie, same treningi nie wystarczą do budowania dobrej definicji masy mięśniowej, szczególnie jeśli tak jak ja masz tendencje do szczupłej sylwetki, może się okazać, że Twoje zapotrzebowanie może wynieść między 4 a 5 tysięcy kcal dziennie❗️ Z autopsji – miałem wiele przypadków gdy mężczyźni w akcie desperacji zwracali się do mnie o pomoc bo nie mogą przytyć mimo że jedzą dużo. Wtedy ja pytam się ich co znaczy dużo?? – No wiesz, z rana jem 4 kanapki z pomidorem i ogórkiem, potem zupa i drugie danie na obiad, duże porcje, a na kolacje całą paczkę parówek. Po czym podliczam sobie to wszystko mniej więcej w głowie i okazuje się że taki osobnik je koło 2000-2500kcal dziennie? Jak chcesz w taki sposób przytyć? Pamiętaj – może Ci się wydawać, że jesz dużo, co nie oznacza że wystarczająco. Tutaj jeśli chodzi o nadwyżkę kaloryczną, jest to bardzo indywidualne i trzeba znaleźć złoty środek dla siebie. Zazwyczaj oscyluje to między 10-20%.?

“Nie można nikogo nakłonić do zmiany. Każdy z nas pilnuje własnej furtki do zmian, która otwiera się tylko od wewnątrz. Nie możemy otworzyć furtki innym, odwołując się czy to do argumentów, czy do uczuć.”

2. Jakość jedzenia też ma znaczenie❗️ Błąd który popełniłem na początku swojej przygody z siłownią – byłem ślepo zapatrzony w kalorie i makroskładniki, natomiast nie patrzyłem na to co jem, skończyło się na tym że wyglądałem jak chodząca “reklama danona”?. Jasne o ile nie przygotowujesz się do zawodów a z natury jesteś szczupły, nie odmawiaj sobie od czasu do czasu mniej zdrowych produktów(osobiście proponuję rozkład – 70%zdrowe produkty 30%produkty przetworzone☺️), ale im zdrowiej będziesz jeść – tym szybciej zobaczysz rezultaty,✅

3. Więcej białka = lepsze rezultaty??
W temacie budowaniu masy mięśniowej powstało przekonanie, że im więcej białka spożywamy, tym szybsze i lepsze rezultaty mamy?. Bądźmy ze sobą szczerzy – białko, to tylko białko. Nie żadne sterydy, Jego nadmiar w diecie zostanie zwyczajnie wydalony i wcale nie będzie to oznaczać lepszych efektów?. Oczywiście jeśli zaczynamy ćwiczyć to jako osoby aktywne podaż białka musi być proporcjonalnie większa niż u osób niećwiczących✅. Ile białka dziennie proponuję? Jeśli chodzi o budowanie masy mięśniowej zalecam od 1,5g do 2g białka na kg masy ciała, chodź znam osoby które sukcesywnie spożywają 1.2g na kg masy ciała i wciąż mają świetne rezultaty.?

4. Ćwicz całe ciało❗️
Wbrew pozorom wciąż często popełniany błąd u początkujących na siłowni. Dużo jeździsz na rowerze i nie musisz już robić nóg?? Pływasz dużo na basenie i nie musisz robić pleców?? Niestety to tak nie działa?. Trening siłowy jest tylko jeden, i nie możemy zastąpić go nawet pracą na budowie? Niestety? Pamiętaj – ciało dąży do homeostazy (równowagi) ćwicząc nogi dajesz ogólny impuls dla ciała do ogólnego rozwoju masy mięśniowej w całym ciele?❗️ Jeśli jedna z twoich partii rzeczywiście jest znacząco większa od innych, zwyczajnie zmniejsz ilość lub częstotliwość wykonywanych ćwiczeń na tą partię, a zwiększ w gorzej rozwijających się, ale pod żadnym pozorem nie zaniedbuj jej❗️

Napisz do mnie

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.