Co daje dieta treningowa?

O tym, że dieta sportowca różni się od sposobu żywienia „kanapowca” powszechnie wiadomo. Nie oznacza to jednak, że osoba aktywna fizycznie może jeść bez ograniczeń to, na co ma ochotę i w większych ilościach, ponieważ na bieżąco spala kalorie. W taki sposób być może nie przytyjesz dodatkowo, jednak nie rozbudujesz też mięśni i nie będziesz efektywnie spalać tłuszczu.

Dieta treningowa musi być ułożona z uwzględnieniem indywidualnego bilansu białka, węglowodanów i tłuszczu. Dieta i plan treningowy muszą być ułożone pod konkretną dyscyplinę, płeć, wiek, kondycję i ogólną wydajność organizmu. Tylko dzięki temu dostaje on odpowiednie paliwo, z którego bierze się cała energia i ochrona!

Spersonalizowana dieta układana jest przeze mnie na podstawie szczegółowych informacji, które zbieram od Ciebie w trakcie wywiadu.

Dieta treningowa - Adam Łatoszyński Trener personalny, prowadzenie online, plany dietetyczne i treningowe

Dieta dla sportowca

Każda osoba aktywna fizycznie potrzebuje bardziej wysokoenergetycznych posiłków niż ta prowadząca spokojny, wręcz siedzący tryb życia. Nie chodzi oczywiście o to, by jadać tłusto, lecz pożywnie. Ogólnodostępne w sieci diety dla sportowców nie są najlepszym rozwiązaniem. Takie jadłospisy nie uwzględniają indywidualnych kwestii. Dlatego nie zawsze będą mogły zaspokoić najważniejsze potrzeby.

Plany dietetyczne i treningowe to jedna z moich specjalizacji. Dlatego ułożę dla Ciebie jadłospis w taki sposób, by zaspokajał Twoje potrzeby i wspierał postępy w treningach. Oferuję konsultacje dietetyczne na miejscu (zapraszam – trener personalny z Łodzi), a także trening i dietę online.

Gwarantuję zadowolenie i satysfakcjonujące efekty!

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Każdy organizm jest inny – dlatego inne jest również zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Dlatego plan dietetyczny powinien być zawsze układany indywidualnie, na potrzeby konkretnej osoby i dyscypliny sportowej, którą uprawia.

Dobre posiłki są jak najlepszej jakości paliwo – dają energię na długi czas, chroniąc jednocześnie organizm przed degradacją.

Decydując się na dietę i plan treningowy rozpisane przeze mnie, zyskujesz gwarancję idealnego pokrycia zapotrzebowania, wartościowego źródła energii, a także… smacznych posiłków! W końcu dieta to nie szklanka wody i liść sałaty, a świadomie i starannie wyselekcjonowane, pyszne składniki 😊 Zrób dla siebie coś dobrego – zacznij od zmiany żywienia. Reszta naturalnie przyjdzie z czasem.

Dieta treningowa - Adam Łatoszyński Trener personalny, prowadzenie online, plany dietetyczne i treningowe

Napisz do mnie

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.