“W życiu nie chodzi o czekanie aż burza minie. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.”

?Suplementy, a woda. Jak ważna jest woda??

Jako że ostatni post bardzo dobrze odebraliście, albo odebrałyście☺️ postanowiłem stworzyć dla Was drugą część skutecznej redukcji tkanki tłuszczowej dla was – kobiet? W tym poście chciałbym nieco dokładniej opisać kilka bardzo ważnych elementów, tak aby nasza redukcja przebiegała jak najlepiej❗️ Gotowe na dawkę nowej wiedzy??? Tak? To zaczynamy!

Aktualnie mamy mega modę na stosowanie suplementacji. I bardzo dobrze!✅ Jak pokazują badania w których porównano żywność z 2 połowy 20 wieku z dzisiejszą żywnością – zawartość składników mineralnych w pożywieniu jest od 30% do nawet 90% mniejsza❗️? Co to oznacza? Wszyscy mamy niedobory❗️ Naprawdę wszyscy? Tak, WSZYSCY – wszyscy którzy nie dbają o zdrowie i nie stosują dodatkowej suplementacji.

Jaką rolę ma w tym woda?? Taką, że bez wody – nawet najlepsze suplementy, nawet kilogramy zjadanych warzyw i owoców nam nie pomogą. Dlaczego? Woda pomaga nam w trawieniu i wchłanianiu składników odżywczych. Jest także podstawowym rozpuszczalnikiem. Więc gdybyśmy mogli nazwać wodę suplementem to jest ona najtańszym i najskuteczniejszym,✅ bo bez niej wszystkie najdroższe cuda, które kupujemy w sklepach z suplementami, zwyczajnie nie działają!

Dodatkowo utrata zaledwie 2% nawodnienia skutkuje, jak pokazują badania zmniejszeniem wydolności aż o 20%, co oznacza mniej sił na treningach❗️?

“W życiu nie zawsze wygrywają najmądrzejsi, najpiękniejsi i najbardziej przebojowi. Wygrywają ci, którzy postanawiają wygrać.”

Od razu po wstaniu KAŻDEMU proponuję wypicie pół litra wody.? Niewiele osób wie że przez sen tracimy aż 750ml wody! Wypijając wodę z rana rozkręcamy nasz metabolizm, a jeśli dodatkowo chcecie go nakręcić do porannego picia wody dodajcie świeżo wyciśnięty sok z cytryny.? Jeśli zaraz po wstaniu nie nawodnimy się odpowiednio, zjedzone śniadanie może się nie przyswoić odpowiednio.❌

Woda pomaga nam również kontrolować napady głodu.?

Jeśli chodzi o picie wody w trakcie i po treningu – najlepsze jest rozwiązanie picia wody w małych ilościach, (ok. 100 ml – 150 ml) ale często, podczas treningu tak aby się nie odwodnić, a po skończonej sesji w szatni czy po wyjściu z siłowni wypić dużą szklankę wody. Dbanie o picie odpowiednich ilości wody świetnie działa również na naszą cerę, co może być dodatkowym atutem – właśnie dla Pań?✅ Oczywiście woda ma dużo więcej zastosowań, więc jeśli chcesz się dowiedzieć o niej więcej, to śmiało zadaj mi swoje pytanie w komentarzu!

Mam nadzieję że tym postem zachęciłem Was do picia wody jeszcze więcej! Bo żaden inny napój nie zastąpi jej uzdrawiających właściwości?

Jeśli dotarłaś do tego momentu, wypij szklankę wody, zacznij już dziś?✅

Napisz do mnie

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.